Sinj i Politika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vlada tajno financirala crkvu

+3
kikos
Janjo
sinjanin.
7 posters

Go down

Vlada tajno financirala crkvu Empty Vlada tajno financirala crkvu

Postaj  sinjanin. pon stu 12, 2007 6:27 pm

U posljednja četiri mjeseca, od početka srpnja do danas, Vlada je iz zalihe državnog proračuna za potrebe Crkve izdvojila 71,4 milijuna kuna, od čega je u BiH otišlo 16,7 milijuna.
Novac iz proračunske zalihe dobile su 104 crkvene ustanove ili institucije, a namijenjen je uglavnom za gradnju, obnovu ili sanaciju crkvi i samostana. Sve odluke donesene su na zatvorenom dijelu Vladinih sjednica.

Najveći dio tog novca dobila je Crkva u Hrvatskoj, ali znatni iznos – 16,7 milijuna kuna – dobile su i crkvene ustanove u Bosni i Hercegovini.

Vlada je iz proračunske zalihe najviše izdvojila za preuređenje katedralne crkve Sv. Terezije u Požegi i za to je Požeška biskupija 23. kolovoza dobila više od 4,3 milijuna kuna.

Za obnovu župnih kuća u Zadarskoj nadbiskupiji Nadbiskupski ordinarijat je 19. listopada dobio četiri milijuna kuna, a jednako toliko 4. srpnja dobio je i Franjevački provincijalat Bosne Srebrene u Sarajevu za gradnju multimedijalne dvorane.

Milijunske iznose iz proračunske zalihe dobili su još Dubrovačka biskupija za obnovu biskupske palače (tri milijuna kuna), Grad Virovitica za obnovu crkve Sv. Roka i franjevačke rezidencije (tri milijuna kuna), Caritas biskupije u Banjoj Luci za gradnju doma za starije (više od 2,9 milijuna kuna), Provincijalat Franjevačke provincije u Splitu za gradnju Klerikata (dva milijuna kuna), itd. ........


i mi se čudimo šta su se popovi i biskupi ovako izravno svrstali uz adeze. Pa i ja bi da me je neko kupio sa 71,5 miljon kuna u zadnjih 4,5 miseci... Više im ne zamjeram šta drukaju za adeze, i ja bi na njihovu mistu...
a banana države... Embarassed
sinjanin.
sinjanin.

Broj postova : 24
Location : Sinj, Petrovac 2
Registration date : 12.11.2007

[Vrh] Go down

Vlada tajno financirala crkvu Empty Re: Vlada tajno financirala crkvu

Postaj  Janjo pon stu 12, 2007 9:37 pm

Tko je jamio - jamio Very Happy
Janjo
Janjo

Broj postova : 99
Registration date : 12.11.2007

[Vrh] Go down

Vlada tajno financirala crkvu Empty Re: Vlada tajno financirala crkvu

Postaj  kikos uto stu 13, 2007 9:47 pm

A ko nije nek plače Crying or Very sad

kikos

Broj postova : 59
Age : 38
Location : gljev-split
Registration date : 12.11.2007

http://myspace.com/bandmort

[Vrh] Go down

Vlada tajno financirala crkvu Empty Re: Vlada tajno financirala crkvu

Postaj  Janjo čet stu 15, 2007 5:21 pm

sinjanin. je napisao/la:
i mi se čudimo šta su se popovi i biskupi ovako izravno svrstali uz adeze. :

A nisu baš izravni; pa jesi čitao što je Srakić rekao: politika i Crkva - dva pojma.
Janjo
Janjo

Broj postova : 99
Registration date : 12.11.2007

[Vrh] Go down

Vlada tajno financirala crkvu Empty Re: Vlada tajno financirala crkvu

Postaj  krmofix sub stu 17, 2007 9:59 am

A šta se čudite...Debeloguzci sa Kaptola vole lovu,a do Boga in je stalo ko do lanjskoga sniga.Razmeću se s lovon,voze skupa auta.Sva srića šta se ne smiju ženit jer bi,kakvi su,orgijali po oltarin.(Ako već nisu).Ima par dobrih popa koji potvrđuju pravilo.(Grubišić,Čubelić),ali i nih su debeloguzci potabunjali.
krmofix
krmofix

Broj postova : 38
Registration date : 16.11.2007

[Vrh] Go down

Vlada tajno financirala crkvu Empty Re: Vlada tajno financirala crkvu

Postaj  sinjanin. ned stu 18, 2007 1:47 pm

Jučer u sinjskom kinu održan je velebni skup SDP ovog pobjedničkog tima. Između ostalih, govor je održao i Ante Kotromanović, koji je s nazočnima podjelio vlastiti primjer kako je izopćen i ogovaran od zajednice nakon što se učlanio u SDP. Najviše od svega me iznenadila njegova izjava, prema kojoj mu je jedan sinjski fratar, nakon šta je ante ušao u savjet branitelja SDP-a rekao, da je on izdajica hrvatskog naroda (!!!).
Pitam ja vas, koliko debeli obraz mora imati neki pop pa da se usudi tako nešto reći junaku domovinskog rata, jednom od najzaslužnijih istinskih boraca na našem području ?! I još k tome da mu izdaju i kukavičluk predbacivaju oni koji su tijekom rata pobigli u split, a u sinjskom samostanu ostalo dva, tri fratra... Mislin da taj pop nije zaslužio ništa više nego da mu se pljune u lice, jer dok je on jebava tuđu ženu, ante je mrznio na dinari i dava sve šta ima za ovu državu. Neznam di je taj pop sada, neviđan ga, vjerovatno je dobio kakvu prekomandu i nije u sinju, ali kad bi ga vidio, baš bi volio s njin razminit par riči...

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
sinjanin.
sinjanin.

Broj postova : 24
Location : Sinj, Petrovac 2
Registration date : 12.11.2007

[Vrh] Go down

Vlada tajno financirala crkvu Empty Re: Vlada tajno financirala crkvu

Postaj  krmofix ned stu 18, 2007 1:52 pm

Možda je dobio prekomandu u kakvu školu ili dičiji vrtić.Tamo se takvi najbolje snalaze.Triba in poslat Vedranu Rudan da ih dovede u red.
krmofix
krmofix

Broj postova : 38
Registration date : 16.11.2007

[Vrh] Go down

Vlada tajno financirala crkvu Empty Re: Vlada tajno financirala crkvu

Postaj  sinjanin. ned stu 18, 2007 2:07 pm

krmofix je napisao/la:Možda je dobio prekomandu u kakvu školu ili dičiji vrtić.Tamo se takvi najbolje snalaze.Triba in poslat Vedranu Rudan da ih dovede u red.

da da, ali dolaskom nove vlasti ispunit će se svi preduvjeti da se takvi švaleri i pedofili kazne. Jasno je da sada to nemožemo očekivati, jer je sprega između ove vlasti i crkve, jača od one među sijamskim blizancima. Međusobno se časte milijunima kuna poreznih obveznika i podrškom. I crkvi je jasno što će izgubiti dolaskom nove vlasti pa su se zato ovako žestoko i stavili na stranu sanadera, koji bi vjerovatno i ubuduće pod tepih gura sve njihove krmačluke i afere poput pedofilije, švaleranja i sl, a zauzvrat za poptporu sa oltara gurao im u džepove desetke milijuna kuna.
sinjanin.
sinjanin.

Broj postova : 24
Location : Sinj, Petrovac 2
Registration date : 12.11.2007

[Vrh] Go down

Vlada tajno financirala crkvu Empty Re: Vlada tajno financirala crkvu

Postaj  krmofix ned stu 18, 2007 7:45 pm

sinjanin. je napisao/la:
krmofix je napisao/la:Možda je dobio prekomandu u kakvu školu ili dičiji vrtić.Tamo se takvi najbolje snalaze.Triba in poslat Vedranu Rudan da ih dovede u red.

da da, ali dolaskom nove vlasti ispunit će se svi preduvjeti da se takvi švaleri i pedofili kazne. Jasno je da sada to nemožemo očekivati, jer je sprega između ove vlasti i crkve, jača od one među sijamskim blizancima. Međusobno se časte milijunima kuna poreznih obveznika i podrškom. I crkvi je jasno što će izgubiti dolaskom nove vlasti pa su se zato ovako žestoko i stavili na stranu sanadera, koji bi vjerovatno i ubuduće pod tepih gura sve njihove krmačluke i afere poput pedofilije, švaleranja i sl, a zauzvrat za poptporu sa oltara gurao im u džepove desetke milijuna kuna.

A jesi siguran da ADZ neće pobjedit...Mislin nisan baš neki obožavatelj SDP-a da se razumimo (jer su imali vrimena pokazat šta umiju-pa nisu),ali držin se one : Od dva govna izaberi manje. cheers
krmofix
krmofix

Broj postova : 38
Registration date : 16.11.2007

[Vrh] Go down

Vlada tajno financirala crkvu Empty Re: Vlada tajno financirala crkvu

Postaj  sokrat ned stu 18, 2007 11:06 pm

ma sigurno je da vlada hdza financira crkvu, i isto je tako sigurno da je prema ugovoru o financiranju nekih djelatnosti katoličke crkve hrvatska vlada to obavezna i dalje raditi jer se ugovor tiče i vatikana, a niko ne želi probleme s vatikanom. to je jedini takav ugovor u svitu. računa se da se godišnje za katoličku crkvu iz državnog proračuna izdvaja oko 380 milijuna kuna. ali uglavnom, ne želim sad o financiranju crkve jer, iskreno, to me i ne zanima. nego oću vam reć nešto drugo. nešto šta mi je danas diglo tlak na tristašezdeset. da prvo kažen to da sam vjernik (i praktično i teorijski) i da redovito odem na misu i u crkvu. tako je bilo i danas, no međutim to je bilo sve samo ne jedan iskreni religijski obred. jedino religijsko bio je Očenaš i onaj službeni dio. Pogađate? Da, upravo to. cilo vrime dotični je priča o izborima i o tome za koga bi tribali odnosno ne bi tribali glasat. reka je da je, pazite ovo, evanđelje najsnažnija društveno-POLITIČKA riječ i nešto u tom stilu. još je reka i da crkva mora pričat o tome jer je ona i POLITIČKA institucija. neću reć vrime mise ni ime fratra jer ne želim imenovat- nomina sunt odiosa reklo bi se. možda je to njegovo mišljenje no moje je sasvim drugačije. ja mislim da je Crkva izvorno RELIGIJSKA institucija i da bi kao takva tribala i djelovat. tribala bi prenosit Božju rič dostojanstveno, širit poruke mira i ljubavi. i baš zbog toga u što virujen i dalje ću ić na misu i u crkvu, ne zbog ovakvog katoličkog klera kojeg više ne poštujem (čast iznimkama- uvik se nađe par njih koji su dobri), nego zbog sebe i Boga. To je moje i to mi niko neće oduzet. Ja sam esdepeovac i vjernik, za sve one koji misle da se to nesmi.. SDP ne želi ukinut Crkvu kao što to neki misle, dapače, SDP podržava i poštuje slobodan izbor pojedinca što je odraz prave demokracije, solidarnosti i sigurnosti- politike koju želi SDP. I zbog toga slobodno mogu reći da se ponosim što sam i vjernik i esdepeovac! pozdrav lipi.
sokrat
sokrat

Broj postova : 8
Registration date : 15.11.2007

[Vrh] Go down

Vlada tajno financirala crkvu Empty Re: Vlada tajno financirala crkvu

Postaj  kikos ned stu 18, 2007 11:16 pm

kao prvo, svi vi šta govorite protiv Crkve, generalizirate
Svagdi postoje pojedinci koji su napravili loše stvari: u Crkvi, hdz-u, sdp-u, vojsci, sudstvu... al zbog toga ne možete napadat Crkvu već te pojedince koji su bili i kažnjeni od strane Crkve za ono šta su napravili

drugo
kod mene u župi sve šta je fratar reka je bilo
1) izađite na izbore, jer ako ne izađete, nemate pravo kritizirat one na vlasti
2) izaberite onoga ko vam odgovara
3) NE GLASAJTE za one koji oće izbacit vjeronauk iz škole-mislin da se to odnosi na hns

treće
priznali mi to ili ne u hrvatskoj postoji bar 10% građana, a vjerojatni i više koji će prije poslušat fratra nego političara, pa je bolje da i ne ignoriraju i ne ljute

kikos

Broj postova : 59
Age : 38
Location : gljev-split
Registration date : 12.11.2007

http://myspace.com/bandmort

[Vrh] Go down

Vlada tajno financirala crkvu Empty Re: Vlada tajno financirala crkvu

Postaj  Janjo ned stu 18, 2007 11:16 pm

sokrat je napisao/la: Ja sam esdepeovac i vjernik, za sve one koji misle da se to nesmi.. SDP ne želi ukinut Crkvu kao što to neki misle, dapače, SDP podržava i poštuje slobodan izbor pojedinca što je odraz prave demokracije, solidarnosti i sigurnosti- politike koju želi SDP. I zbog toga slobodno mogu reći da se ponosim što sam i vjernik i esdepeovac! pozdrav lipi.

Mislim da ovaj citat zaslužuje svaku pohvalu, jer napominje na neke stereotipe koji nisu korektni; kao što su "lijevica=ateisti" Basketball

P.S. pa i Milanović je na skupu spomenuo Gospu Sinjsku i kršćanstvo (u pozitivnom smislu, naravno); mislim da nakon tog govora više ne trebamo dvoumiti o takvim stvarima.
Janjo
Janjo

Broj postova : 99
Registration date : 12.11.2007

[Vrh] Go down

Vlada tajno financirala crkvu Empty Re: Vlada tajno financirala crkvu

Postaj  delija ned stu 18, 2007 11:32 pm

da šta je.. ovo vam je sam još jedan od trikova kojim oćete opravdati milanovićevu ateističku politiku koja ovu državu vodu u sodomu i gomoru preko ukidanja vjeronauka!!!

delija

Broj postova : 3
Registration date : 18.11.2007

[Vrh] Go down

Vlada tajno financirala crkvu Empty Re: Vlada tajno financirala crkvu

Postaj  u sridu pon stu 19, 2007 2:17 am

nevjerovatno o čemu se vodi polemika pa još jedan put crkva je duhovna stvar crkva nije država i fratri ili svečenici sa oltara nebi smjeli instruirati građane za koga glasati a ako već govore o moralu i poštenju što bi im trebao biti osnovni zadatak u sociološkom smislu onda bi trebali reči da se ne glasa za one koji kradu koji su korumpirani kojima šoferi ugovaraju postotke koji ne rade za dobrobit zajednice nego izvlaće osobnu korist one koji su rasprodali nacionalna bogastva one koji ne pomažu siromašnima a ne za one koji su protiv vjeronauka u školama jer je to stvar ugovora hrvatske i vatikana kakav je takav je treba ga poštivati dok je na snazi...e ako se može promjenit ja sam recimo za to da se promjeni i da se vjeronauk vrati u crkve gdje će vjernici sigurno imati više volje da prođu kroz to a ne da se nekoga prisiljava da ide na vjeronauk a on to ne želi ...pitate se kako mislim da nije direktno ali ako netko od djece ne ide veći dio ga odmah gleda drugačije i to je jedna vrst diskriminacije koja nije dobra Shocked Shocked Shocked
u sridu
u sridu

Broj postova : 19
Registration date : 13.11.2007

[Vrh] Go down

Vlada tajno financirala crkvu Empty Re: Vlada tajno financirala crkvu

Postaj  kikos pon stu 19, 2007 4:34 pm

pa šta ti misliš da oni to ne govore? aj uđi jedanput u crkvu pa ćeš čut.

kikos

Broj postova : 59
Age : 38
Location : gljev-split
Registration date : 12.11.2007

http://myspace.com/bandmort

[Vrh] Go down

Vlada tajno financirala crkvu Empty Re: Vlada tajno financirala crkvu

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.