Sinj i Politika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WT: Sanader najokorjeliji lažljivac jugoistočne Europe !

5 posters

Go down

WT: Sanader najokorjeliji lažljivac jugoistočne Europe ! Empty WT: Sanader najokorjeliji lažljivac jugoistočne Europe !

Postaj  sinjanin. uto stu 20, 2007 1:41 am

u The Washington Timesu osvanuo je komentar Jeffreya T. Kuhnera, u kojemu kolumnist Ivu Sanadera naziva najokorjelijim lažljivcem kojega je Istočna Europa ikada vidjela.

Autor, između ostalog, piše kako se nakon raspada Jugoslavije devedesetih godina Hrvatska izborila za svoju neovisnost i odbacila komunistički režim. Titov je režim nestao, no ostali su njegov mentalni sklop i navike - "osobito u odvratnoj navici Zagreba da poriče stvarnost", piše autor.

"Ovo je evidentno u aktualnoj vladi koju vodi Ivo Sanader i konzervativna Hrvatska demokratska zajednica. Nakon što je izabran 2003. godine, Ivo Sanader obećao je da će provesti gospodarske reforme, te da će povesti Zagreb u Europsku uniju i NATO. Hrvatska, zajedno s Turskom, sljedeća je na listi EU-a kao moguća zemlja kandidatkinja", podsjeća.

Autor teksta spominje i Izvješće o napretku koje je EU donijela 2006. godine, a koje je kritiziralo Sanaderovu administraciju, kojoj je EU zamjerila nedostatak sveobuhvatne strategije za provođenje najavljenih reformi. Izvješće je, piše autor, spomenulo manjak političke transparentnosti i stručnosti, stanje u hrvatskom pravosuđu i bujanje korupcije. "Odgovor gospodina Sanadera bio je budalast: on je jednostavno lagao. Premijer je hrvatskoj javnosti kazao kako je EU 'pohvalila' njegovu vladu za napredak kada su u pitanju reforme", piše autor te dodaje kako je ovo nagnalo Wall Street Journal da ga optuži za "izigravanje spin doktora".

Autor nadalje piše kako je politička kultura laganja, naslijeđena još od vladavine Josipa Broza Tita, pretvorila Hrvatsku u "bogalja" kada je u pitanju sposobnost da se ona pretvori u istinski demokratsku zemlju.

"Činjenice ne lažu, a otkrivaju da Hrvatska zaostaje. Nezaposlenost je na 14 posto. Zagreb je opterećen ogromnim javnim dugom. Carine su visoke drakonskih 22 posto na većinu uvezenih artikala, što nanosi štetu hrvatskim potrošačima, pogotovo siromašnima", piše kolumnist. Dodaje kako su Hrvatskoj itekako potrebni strani ulagači, no da su oni obeshrabreni neučinkovitom birokracijom i nesposobnosti da se zaštiti privatno vlasništvo.

U nastavku teksta autor piše kako je, prema većini pokazatelja, Hrvatska na području zakona, korupcije, te različitih sloboda i prava "ograničena", te da je po tim pitanjima značajno iza Slovenije i Mađarske.

"Gospodin Sanader živi u političkoj zemlji mašte"

"Odgovor gospodina Sanadera je bio odbacivanje podataka, koje je nazvao neistinitima. Isto je učinio sa sličnim zaključcima Svjetske banke i časopisa The Economist. Ukratko, gospodin Sanader živi u političkoj zemlji mašte. Misli da može utjecati na hrvatsku javnost na koji god način poželi", piše autor te napominje kako će Hrvati o stranci koja će ih iduće četiri godine voditi odlučiti na izborima 25. studenog.

"Istraživanja javnog mnijenja pokazuju da vladajući HDZ zaostaje za SDP-om koji se oporavlja te da je liberalno-ljevičarska koalicija vrlo moguća. Dakle, gospodin Sanader i njegova stranka imali su svoju priliku i uprskali su je", piše autor te dodaje kako Hrvati odbijaju Sanaderovu politiku "bahatog i učestalog obmanjivanja javnosti".

"Odbijanje suočavanja sa stvarnošću možda je bilo moguće u komunističko doba, no ono ne funkcionira na duge staze i u globalnoj natjecateljskoj areni 21. stoljeća", zaključuje autor i dodaje kako je Sanaderova maska pala zajedno sa činjenicama. "Hrvatski narod kroz svoje glasove bi mu trebao reći da će od sada, kada bude lagao, to raditi u praznoj prostoriji svoje vlastite kuće, daleko od vladajuće fotelje", navodi se u zaključku teksta.


Laughing Laughing Laughing Laughing
Ovo nam je stanje i imanje...
Objektivno i realno mišljenje uglednog i nezavisnog američkog dnevnog lista koji je objektivno opisao i trenutnog premijera i njegovu kriminalnu vladu. A ne poput friziranih spotova sa hrt-a na kojima sanader ljubi papi ruku i di ga europski prijatelji hvale. Hvale ga jer je dobar njima, jer zaduživa Hrvatski narod u njihovim bankama i njihova poduzeća kupuju naša!!! Wink
sinjanin.
sinjanin.

Broj postova : 24
Location : Sinj, Petrovac 2
Registration date : 12.11.2007

[Vrh] Go down

WT: Sanader najokorjeliji lažljivac jugoistočne Europe ! Empty Re: WT: Sanader najokorjeliji lažljivac jugoistočne Europe !

Postaj  kikos uto stu 20, 2007 11:41 am

oprosti, al ne mogu te podržat u ovome. Da je ovo reka Milanović, podrža bi te. Al to su rekli debilni amerikanci. Pa nek malo pogledaju kakvo je stanje kod njih, pa nek onda vide jel smiju srat po drugima. I boli me kurac šta ovi iz evrope govore. Mene zanima šta ljudi u Hrvatskoj kažu, jer se na ovin izborima odlučuje o Hrvatskoj. Da se mene pita, a pitat će me se na referendumu, Hrvatska ne bi u EU. A sve naše stranke zagovaraju ulazak, ili bar većina, ne znan za one ekstremne desničare za koje se ne isplati bacit svoj glas.

Evo, nađi mi tekst hrvatskog novinara koji to nije prepisa od nekog stranca i ja ću te podržat! Boli kurac tamo nekog amerikanca šta se kod nas događa. Čak je i sanader odusta od prijateljstva s njima kad je vidio kakav je bush kreten.

kikos

Broj postova : 59
Age : 38
Location : gljev-split
Registration date : 12.11.2007

http://myspace.com/bandmort

[Vrh] Go down

WT: Sanader najokorjeliji lažljivac jugoistočne Europe ! Empty Re: WT: Sanader najokorjeliji lažljivac jugoistočne Europe !

Postaj  Janjo uto stu 20, 2007 1:33 pm

Znamo da su Amerika i Europa u nekim međusobnim napetostima; no svejedno, na osnovu jednog članka nije objektivno zaključiti da je u pravu jer nikada ne znaš tko stoji iza tog Jeffreya T. Kuhnera.

Pogledao sam o njemu i izgleda da je povjesničar i stalni komentator Timesa; i moje mišljenje je da je objektivan, upravo po ovom tekstu, koji će se i tebi Kikos, našem istaknutom desničaru, itekako svidjeti. Very Happy
Janjo
Janjo

Broj postova : 99
Registration date : 12.11.2007

[Vrh] Go down

WT: Sanader najokorjeliji lažljivac jugoistočne Europe ! Empty Re: WT: Sanader najokorjeliji lažljivac jugoistočne Europe !

Postaj  u sridu sri stu 21, 2007 1:37 am

inače janjo nama baš i nisu trebali ovi amerikanci da nas upozore na sanaderove laži svatko malo pametniji svjestan je sanaderove dvoličnosti a dovoljno je pogledat jamsvenu karticu pa donjeti zaključke Exclamation Exclamation
u sridu
u sridu

Broj postova : 19
Registration date : 13.11.2007

[Vrh] Go down

WT: Sanader najokorjeliji lažljivac jugoistočne Europe ! Empty Re: WT: Sanader najokorjeliji lažljivac jugoistočne Europe !

Postaj  Janjo sri stu 21, 2007 1:44 am

Ma znam ja to; zeznio se s onim jamstvenim karticama, a sada bi išao dalje.. malo morgen! Very Happy
Janjo
Janjo

Broj postova : 99
Registration date : 12.11.2007

[Vrh] Go down

WT: Sanader najokorjeliji lažljivac jugoistočne Europe ! Empty Re: WT: Sanader najokorjeliji lažljivac jugoistočne Europe !

Postaj  krmofix sub stu 24, 2007 4:15 pm

Sinoć san na jednoj televiziji gleda nastup Ljube Česića-Rojsa i mogu kazat da lik stvarno ima muda...
Eksplicitno je vriđa Sanadera,iznoseći svakakve imformacije o njegovin 'nestašlucima'.(reketarenje,uzimanje mita od 100 000 e od neke žene iz Hypo banke,cestogradnji itd).Pri tom ga je poziva da ga tuži s ričima:'Stojin iza svih svojih izjava i očekujen da me Sanader tuži,da na sudu to pokažen'.
Pa koliko god Ljubo bija 'blesav',čudno mi je da bi baš tako iša 'u glavu' da nema tu istine...Šta vi mislite? Shocked
krmofix
krmofix

Broj postova : 38
Registration date : 16.11.2007

[Vrh] Go down

WT: Sanader najokorjeliji lažljivac jugoistočne Europe ! Empty Re: WT: Sanader najokorjeliji lažljivac jugoistočne Europe !

Postaj  Janjo sub stu 24, 2007 4:59 pm

Ljubi se rugaju, ali mislim da on leži na informacijama; nisu ga bez razloga špijunirali. Suspect
Janjo
Janjo

Broj postova : 99
Registration date : 12.11.2007

[Vrh] Go down

WT: Sanader najokorjeliji lažljivac jugoistočne Europe ! Empty Re: WT: Sanader najokorjeliji lažljivac jugoistočne Europe !

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.